epoksi astarŞeffaf Epoksi Astar
Tanımı: Şeffaf Su Bazlı 1 Parçalı Penetrant Astar (eski adıyla Uniseal Astar). Beton veya asfalt için. Üst katların yapışmasını iyileştirmek için gözenekli altlıklara nüfuz eder ve mühürler. Berrak epoksi astar, çeşitli üst katların metal yüzeyler üzerindeki yapışmasını büyük ölçüde artıracak olsa da, üst katın sağladığı ötesinde, sistemin korozyon direncini artırmak üzere tasarlanmamıştır.

Kullanıldığı Yerler: Şeffaf Epoksi Astar gözenekli alt tabakaları sızdırmak ve kapatmak ve son katların yapışmasını iyileştirmek için tasarlanmış, bu tek bileşenli epoksi astar / astar. Çoğu yüzey, beton, ahşap, fiberglas, çelik, alüminyum veya asfaltik yüzeyler için uygundur. İç beton zeminlerin üzerine toz geçirmez ve geliştirilmiş temizlenebilirlik özellikleri sağlamak için şeffaf bir sızdırmazlık maddesi olarak tek başına kullanılabilir.

 

 


Solventsiz Astar

Tanımı: İki komponentli, solventsiz Epoksi bazlı parlak düşük viskoziteli primer boya.
Kullanıldığı Yerler: Beton arıtma ve atıksu tesislerinde, şarap depolama tankları, gıda sanayinde, hastane ve ilaç sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasının üretimi etkilediği sanayi tesislerinde zemin kaplaması öncesi, multilayer sistemlerin astarı olarak kullanılır.
Özellikleri: Yüksek kimyasal ve mekanik dayanıklılığa sahip olup sert bir film oluşturur. Solventsiz oluşundan dolayı yangın tehlikesi oluşturmaz.Film yüzeyi parlak ve kaygandır.Kolay temizlenir, bakteri barındırmaz, tozumaz, sağlığa zararı yoktur.

 Epoksi Dolgu Astarı

Tanımı: Üç komponentli, solventsiz epoksi bazlı Dolgu Astarı
Kullanıldığı Yerler: Hastane, ilaç ve gıda sanayi, laboratuar, tekstil ve otomotiv endüstrisi gibi, zemin tozumasının üretimi etkilediği sanayi tesislerinde, zemin kaplama alt yapı malzemesi olarak kullanılır.
Özellikleri: Pigment içermez.İçerdiği granülimetrik silis dolgular sayesinde üzerine gelecek katlara mekanik ve kimyasal aderans köprüsü oluşturur.

 
Isı Dayanımlı Astar

Tanımı: Yüksek ısı dayanımlı silikon reçine esaslı çinko tozu dolgulu astar boyadır.
Kullanıldığı Yerler: Yüksek sıcaklıklara maruz kalan metal yüzeylerde astar katı olarak uygulanır.
Özellikleri: Sürülen yüzeylere iyi yapışır ve erken kurur.

 

 Wash Primer
Tanımı: İki bileşenli, çinkotetraoksikromatı ihtiva eden metal ve alaşımlar için geçici bir zemin hazırlayıcı astardır.
Kullanıldığı Yerler: Demir, çelik, galvaniz, alüminyum ve çinko yüzeylerde ve endüstrinin her dalında kullanılır.
Özellikleri: Yüzeylere çok iyi bir yapışma sağlar.Üstüne gelecek katların yapışmasını arttırır. Uzun koruma özelliği olmayıp mutlaka önerilen astarla kaplanmalıdır. Malzemeden hiçbir zaman örtücü bir film oluşturması beklenmemelidir. Zira amaç,örtücülüğü sağlayacak katların zemine iyi yapışmasını sağlamaktır. Alkid, Epoksi, klorkauçuk,poliüretan reçineli boyalarla mükemmel bir uyum sağlar.

 Epoksi Metal Astarı

Tanımı: İki komponentli,Epoksi esaslı aktif Çinko kromat pigment içeren poliamid kürlenmeli solventli antikorrozif bir metal astarıdır.
Kullanıldığı Yerler: Demir veya çelik yüzeyleri atmosferik ve kimyasal etkilerden korumak amacıyla su depoları,tankları,su arıtma tesisleri,petrokimya tesisleri gibi endüstriyel tesislerdeki her türlü metal konstrüksiyonlara uygulanacak boya sistemlerinin astarını oluşturur.
Özellikleri: Metal zeminlerde ve diğer antikorrozif boya sistemlerinde de astar olarak kullanılabilir.

 


Yüzey Toleranslı Astar

Tanımı: İki komponentli,Solventli Epoksi bazlı yüzey toleranslı dolgusuz vernik.
Özellikleri: Dolgu ve pigment içermez.Düşük viskozitesinden dolayı kılcal boşluklara kolayca nüfuz eder.Sert bir film oluşturur.Film yüzeyi parlak ve kaygan olup su,ve yağ geçirgenliğini önler.Kolay temizlenir.Karışım ömrü uzun olduğundan uygulamada kolaylık sağlar.Nemli yüzeylerde güvenle kullanılır.

 

 Epoksi Beton Astarı

Tanımı: İki komponentli,Solventli Epoksi bazlı dolgusuz vernik.
Özellikleri: Dolgu ve pigment içermez.Düşük viskozitesinden dolayı kılcal boşluklara kolayca nüfuz eder.Sert bir film oluşturur.Film yüzeyi parlak ve kaygan olup su,ve yağ geçirgenliğini önler.Kolay temizlenir.Karışım ömrü uzun olduğundan uygulamada kolaylık sağla

 Epoksi Emprenye Astarı

Tanımı: İki bileşenli, solventli epoksi reçine esaslı, emprenye astar.
Kullanıldığı Yerler: Beton yüzeylerin, çimentolu şapların ve epoksi harçların astarlanmasında, Tüm epoksi ve poliüretan zemin kaplamalarından önce astar olarak, Epoksi esaslı tesviye harçları ve harç kaplamalar için bağlayıcı olarak kullanılır.
Özellikleri: Mükemmel bir örtücülüğe sahiptir.  Parlak görünüm sağlar. Dış hava şartlarına dayanıklıdır. Çabuk kurur.Tozumayı engeller.

 
Elastik Dolgu Astarı

Tanımı: Elastik Modifiye Epoksi-üretan Dolgu
Kullanıldığı Yerler: Özellikle Kauçuk pet yüzeylerinin gözeneklerini doldurmak sonkata uygun düzgün yüzeyler oluşturmak ve sonkata adherans köprüsü sağlamak amacıyla kullanılır.

 

 

Su Bazlı Epoksi Astar |

Bize Ulaşın

Marmara Sanayi Sitesi G Blok No:123
Küçükçekmece / İkitelli İstanbul TÜRKİYE
+90 212 485 7500 // +90 532 777 6380
info@heskon.com