ahsap kalip yagiPlywood Ahşap Kalıp Yağı Kaliteli madeni yağ ve özel emülgatörlerin karışımıyla elde edilen formülasyonun su ile emülsiye edilerek hazırlananve metal kalıpların dışında, her çeşit beton kalıplarında kullanılan kalıp ayırıcı yağ çeşididir.

KULLANIM YERİ

Her çeşit ahşap, plywood ve fiber kalıplarda kalıpların betondan ayrılmasını sağlamak için kullanılır. Kalıpların betondan kolay ve hızlı sökülmesini sağlar. Güneşin ultraviyole ışınlarından kalıpları korur. Kalıpların ömrünü uzatır. Kalıp ile beton arasında ince bir film tabakası oluşturarak, beton yüzeyinin düzgün ve pürüzsüz çıkmasını sağlar.

KORUYUCU TEDBİRLER K11 WOOD OİL

Yaz aylarında ve çok sıcak ortamlarda, kalıplara beton dökümünden en fazla 1 saat önce uygulanmalıdır. Kış aylarında ise bu süre 5 saate kadar çıkar. Satın alınan kalıp yağı her uygulama öncesi mutlaka iyice karıştırılmalıdır. Uygulama Şekli: uzun ve yumuşak tüylü fırçalar ile veya püskürtme makineleri (pulvarizator gibi) yardımıyla tatbik edilir. Kalıp yağı uygulanmış beton kalıplarının yağmurdan korunması gerekir.

Bize Ulaşın

Marmara Sanayi Sitesi G Blok No:123
Küçükçekmece / İkitelli İstanbul TÜRKİYE
+90 212 485 7500 // +90 532 777 6380
info@heskon.com