tik yagiHks tik yağı doğal yağların karışımı ve özel koruyucu katkı  maddeleri ilavesi ile hazırlanmıştır. Park ve bahçe mobilyaları vb. ahşap yüzeylerde  kullanılır...

Teak Oil - Tik Yağı ( Ahşap koruma yağı - Ahşap Bakım Ürünleri ) Ahşaptan üretilmiş  dış mekan mobilyaları ve ahşap ürünlerinizin maruz kaldığı aşınmaları önlemek ve eşyalarınızın ömürlerini uzatmak için geliştirilen Tik Yağı doğal yağların karışımı ve özel koruyucu katkı  maddeleri ilavesi ile hazırlanmıştır.

Tik yağı : Park ve bahçe mobilyaları, açık alan ahşap döşemeleri, yüzme havuzu kenarlıkları, banklar, Ahşap oturma grupları, tekne güverteleri gibi yoğun olarak suya maruz kalan ve dış ortamlarda kullanılan eşyaların suya ve güneşe karşı korunmaları ve bakımı için geliştirilmiş bir üründür.

Özel Formülü sayesinde su geçirmezlik sağlayarak ahşabın suya karşı korunmasını sağlar ve ömrünü uzatır.

Kullanım Alanları teak oil yagi 1

Hks Tik Yağı'nı suyla yoğun temas içinde olan tüm dış mekan mobilyalarında   kullanabilirsiniz. Özellikle yüzme havuzu kenarlıkları, merdivenleri, gemi güverteleri ve bahçe mobilyaları gibi ahşap ve ahşap türevi malzemelerden yapılan her çeşit aksamda  kullanabilirsiniz.

Tik Yağı - Teak Oil , Nasıl Uygulanır

Hks Tik Yağı kullanıma hazırdır. İnceltilmesine ve farklı maddeler ile karıştırılmasına gerek yoktur. 

Uygulama için  fırça ve fazlalıklarını almak ve tik yağının iyice nufus etmesini sağlamak için  temiz ve kuru bir bez yeterli olacaktır.
 Önce ilk kat yağ fırça ile yüzeye sürülür. Yaklaşık bir dakika sonra fırça ile sürülen yağın üzerinden temiz bez ile tekrar bir geçmekte fayda vardır. Bu yolla yağın yüzeye eşit oranda yayılması, dolayısıyla eşit oranda emilme sağlanır.
Bu işlem sırasında sürülen katın çok kalın olmamasına özen göstermenizde fayda vardır.
İkinci katı uygulamak için bir gün beklenir.teak oil yagi 1

Uygulama Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

- Yağmurlu veya çok sıcak günlerde uygulama yapmayınız.

- Uygulamadan önce zemini toza karşı nemli bir bezle iyice temizleyiniz.

- Eğer uygulanacak zeminde zımparalama işlemi gerekiyorsa 150-180 no. zımpara kullanmanız tavsiye edilir.

- Yeni ahşaplara yapılacak uygulamalardan önce, ahşabın mutlaka 150-180 no. zımpara ile zımparalanması tavsiye olunur.

- Uygulamadan sonra kutunun kapağını iyice kapatınız. Hava alması durumunda kutunun içinde, yüzeyde kuruma ve tabaka oluşturma durumu söz konusu olacaktır.

Kaç Kat Sürülür?teak oil yagi 4

Genellikle tek kat uygulama yeterlidir. Ancak yüksek emiciliği olan ahşaplarda ve zorlu hava koşullarına maruz kalan yerlerde ikinci kat sürülmesi önemle tavsiye edilir.

Kaplama/Uygulama Alanı Ne Kadardır? 

Düz yüzeylerde, 1 litreTik Yağı ile, tek katta 18 ila 22 m2 alan kaplamak mümkündür.

Kuruma Süresi Ne Kadardır?

Ortalama 20°C ısıda ve yeterli hava akımı bulunan ortamlarda Tik Yağı 4 saat içinde dokunma kuruluğuna ulaşır. 2. katın uygulanabilmesi için en az 16 saat beklenmelidir.

Bakımı Nasıl Yapılmalı?teak oil yagi 3

Hks Tik Yağı'nın bakımı ahşabın maruz kaldığı şartlara göre 1 ila 2 yılda bir yapılmalıdır. Bakımı yapılacak yüzeyler, temizlendikten sonra hafifçe zımparalanmalı ve nemli bir bezle yüzeyin tozdan iyice temizlenmesi sağlanmalıdır. Bakımlarda genelde tek kat Tik Yağı yeterli olacaktır. Ancak zorlu hava koşullarına bağlı olarak zamanından önce yıpranmış yüzeylere ikinci bir kat sürülmesinde fayda vardır.

Tik Yağı | Teak Oil | İstanbul Tik Yağı  | Toptan Tik Yağı | Perakende Tik Yağı |

Bize Ulaşın

Marmara Sanayi Sitesi G Blok No:123
Küçükçekmece / İkitelli İstanbul TÜRKİYE
+90 212 485 7500 // +90 532 777 6380
info@heskon.com