boya pigmentleriPigment: çeşitli renklerde boya üretiminde kullanılan ince toz halinde anorganik ve organik maddelerdir. Çevre ile dost halinde olan pigmentler thermosetting sayesinde ısıtıldığında dahi erime yapmayan kullanışlı bir boya çeşididir.

Pigment Boya Nedir?

Pigment: çeşitli renklerde boya üretiminde kullanılan ince toz halinde anorganik ve organik maddelerdir. Çevre ile dost halinde olan pigmentler thermosetting sayesinde ısıtıldığında dahi erime yapmayan kullanışlı bir boya çeşididir.

Pigment Boya Nelerden Oluşur?

Pigment: renk vermesiyle beraber örtücülük sağlar ve doğal görünüm sunar. Çeşitleri ise şu şekildedir; organik, inorganik ve demir oksit.
Dolgu: Hacim katar, mekanik özellikleri belirleyerek dolgu işlemini sağlar. Belirlediği özellikler: akma direnci, aşınma direnci, nem direnci.
Reçine: Boyanın temel ihtiyaçlarını simgeler, simgelediği bu özellikler şu şekildedir: kimyasal dayanım, ısı stabilitesi ve mekanik özellikler.
Sertleştirici: Reçineyle reaksiyon sağlar. Bu sayede, kimyasal dayanım, ısı stabilitesi ve mekanik özellikleri belirtir.
Toz Boya Katkı Malzemeleri: Yüzey görünüme sahip belirleyici, hızlandırıcı, viskosite düzenleyici yüzey düzeltici ve matlaştırıcılar.

Not: Toz boya solvent içermez. 
     
Elektrostatik Toz Boya Nedir?

Solvent içermeyen elektrostatik toz boya, kimyasal maddeler içeren yüzey kaplama ürünüdür. Kaplayıcı malzemesi ise son kat boyayı oluşturan çok ince toz boya maddeleridir. Toz boyalar özel ortamda özel tabancaları vesilesi ile atılır. Tabancanın püskürtme işlemi ile malzemeye yapışan toz boya kaplama işlemini gerçekleştirmiş olur.

Red24 Kırmızı Pigment

Kırmızı pigment yüksek mukavemet özelliği ve yüksek performans aralığına sahiptir.

Bize Ulaşın

Marmara Sanayi Sitesi G Blok No:123
Küçükçekmece / İkitelli İstanbul TÜRKİYE
+90 212 485 7500 // +90 532 777 6380
info@heskon.com